Zapewne większość z nas marzy o mieszkaniu, w którym łatwo można poczuć się jak w dzieciństwie w domku u babci na wsi. Pociąga nas przede wszystkim ciepła, domowa atmosfera, dzięki której z przyjemnością będziemy wracać do czterech ścian po ciężkim dniu w pracy. Jest to marzenie, które zapewne trudno zrealizować, ale nie jest to niemożliwe. Wystarczy przywołać jedno małe wspomnienie, które podpowie nam, jak sprawić, żeby wnętrze nabrało przytulnego charakteru.

Kuchnia - serce każdego domu i mieszkania

Jeśli mówimy o najbardziej przytulnym pomieszczeniu, od razu przychodzi nam na myśl kuchnia. To tam zawsze każdemu siedzi się najwygodniej. To tam najłatwiej przeprowadzać wszelkiego rodzaju rozmowy. To tam dzieją się najważniejsze rodzinne wydarzenia. A wszystko to ma miejsce przy stole. Nieważne czy jet on okrągły, czy prostokątny, duży czy mały - ważne, że przy nim można spokojnie usiąść i napić się herbaty z najbliższymi. Już mebel sam w sobie nadaje wnętrzu przytulnego charakteru, który zachęca do ciągłego przebywania w kuchni. Można jednak spotęgować to wrażenie i położyć na nim najzwyklejszy obrus. Tylko od nas zależy, jaki wzór wybierzemy. Czy będzie to kolorowa ceratka, czy może coś robionego ręcznie - ważne, żeby podobało się nam, bo to my mamy w głównej mierze czuć magię tego miejsca. Jest to mała rzecz, która nie wymaga przesadnego zaangażowania a przynosi zachwycające efekty.

obrusyCzy w jadalni może być przytulnie?

W przeciwieństwie do kuchni, jadalnia kojarzy się z pomieszczeniem, w którym główną rolę gra ogromny stół z poustawianymi obok niego krzesłami. Wielu z nas zapewne nawet nie wpadłoby na to, że może być to miejsce ciepłe i przytulne, w którym spożywanie posiłków staje się rytuałem, a nie tylko codzienną rutyną. Bo czyż istnieje coś lepszego niż celebrowanie wspólnego obiadu czy też romantycznej kolacji? Warto zatem zadbać, aby to pomieszczenie również było przyjazne i przyciągało swoim nieco tradycyjnym wyglądem. Taki efekt jest możliwy do uzyskania dzięki obrusom, które możemy dowolnie wybrać i dopasować do stylu, jaki panuje w jadalni. W tym przypadku możemy bardziej zaszaleć niż w kuchni i pokusić się o niekonwencjonalne wzory a nawet kolory. Wszystko to po to, aby skutecznie przywołać wspomnienia z babcinego domku.

Salon - nowoczesny czy tradycyjny?

Salon jest miejscem, gdzie przyjmujemy gości i sami spędzamy zapewne większą część dnia. Dlatego też jest to pomieszczenie, które musi być ciepłe i przytulne. Jednak obrus nie wydaje się tutaj tak trafionym rozwiązaniem jak w dwóch poprzednich przypadkach. Jeśli chcemy urządzić wnętrze w tradycyjnym stylu, możemy zastosować małe serwetki, które na komodach i szafkach będą wyglądały uroczo a przy tym nie zakłócą całej przestrzeni. Jeśli jednak chcemy zwrócić się bardziej w kierunku nowoczesności, może warto zrezygnować z tego typu ozdób i zarezerwować je dla kuchni i jadalni? Przecież to właśnie tam toczy się życie całego domu. Polecamy zakup obrusów w sklepie E-obrus.