Nie wiadomo, dlaczego i od kiedy ubrania dla żeńskiej części dziecięcej populacji produkowana jest w odcieniach rubinowym albo purpurowym. Mało która z osób dorosłych chciałaby być odziana od stóp do głów w rzeczy o intensywnej, malinowej barwie, dlaczego więc dzieci są na to skazane? I czy chociaż jeden element ubioru, choćby czapki dla dziewczynek, mógłby być produkowany w innym kolorze? A jeśli tak, to w jakim?

Mogą być jaskrawe

czapki dla dziewczynekW przypadku małych dzieci odzież w żywym, jaskrawym kolorze może poprawić ich bezpieczeństwo na drodze. Zasada ta tyczy się również nastolatków i osób dorosłych, ale w przypadku przedszkolaków kwestia widoczności na jest szczególnie istotna. Dlatego dobrym pomysłem na kolor czapek dla dziewczynek jest cytrynowy, pistacjowy lub chabrowy. Nakrycie głowy w tym kolorze wyróżni dziecko na tle otoczenia i sprawi, ze z daleka będzie widoczne dla kierowców nadjeżdżających aut.

Albo ciemne

Jednak nie każde dziecko chce i lubi rzucać się w oczy. Dlatego, zwłaszcza uczęszczając do jednej ze starszych klas szkoły podstawowej, może sprzeciwić się noszeniu nakrycia głowy w jaskrawym kolorze. Dlatego właściwym kolorem czapki dla dziewczynki jest ciemny brąz, granatowy, grafitowy albo po prosty czarny. Czyli barwy, w jakich produkowane są także czapki osób dorosłych. Dziewczynka, nosząc czapkę w jednym z tych kolorów, poczuje się traktowana poważnie i będzie miała satysfakcję, że jej zdanie jest brane pod uwagę przy zakupie odzieży.

Czapka na słoneczne dni

Słońce to jeden z pozytywnych aspektów letniego, wakacyjnego sezonu. Aby czerpać samą przyjemność z promieni słonecznych w lecie, warto do walizki spakować czapkę oraz okulary przeciwsłoneczne. Czapki dla chłopców to obowiązkowy element garderoby na przykład na plażę czy też na dwór w samo południe. Nakrycie głowy to również przydatna rzecz podczas wędrówek w lesie czy w górach. Czapki dla dziewczynek zakupić można w wielu modelach do wyboru, które z pewnością przypadną do gustu małemu podróżnikowi. Jakakolwiek ochrona na głowie dziecka pozwoli uniknąć zawrotów głowy, przegrzania czy nawet udaru słonecznego. Okulary przeciwsłoneczne to również istotny dodatek, o którym należy pamiętać. Ochronią oczy przed wrażliwym promieniowaniem i dadzą ukojenie podczas słonecznych dni.