Świat jest piękny i tajemniczy. Warto pokazywać dziecku różne miejsca, te bliższe i te dalsze, już od najmłodszych lat. Może obudzi się w nim dusza prawdziwego podróżnika? Podczas takich wojaży trzeba zadbać o wiele kwestii. Jedną z nich są nocniki turystyczne. Bez wątpienia przydadzą się zarówno na dłuższych, jak i podczas krótszych podróży. Są niezwykle lekkie i bardzo wygodne. Można bardzo łatwo wsadzić malucha, gdy zgłosi taką potrzebę. Sprawdź, jak nie zagubić się w różnorodnej ofercie i wybrać odpowiedni nocnik turystyczny.

Podstawowe rodzaje nocników turystycznych

Na rynku można spotkać cztery rodzaje nocników turystycznych, a mianowicie: jednorazowe, pisuary turystyczne, dwufunkcyjne, a ponadto nocniki walizeczka. Pierwsze zajmują niewiele miejsca. Wyróżniają się także niską wagą. Co więcej, ich cechą charakterystyczną jest niezwykle chłonny wkład i szczelne zamknięcie. Druga propozycja wbrew nazwie przeznaczona jest zarówno dla dziewczęcej, jak i chłopięcej strony populacji. Wystarczy wybrać odpowiedni kształt lejka. Nocniki te wyglądem przypominają bidon. Nadają się jednak wyłącznie do moczu. Trzeci rodzaj, zgodnie z określeniem, realizuje dwie funkcje. Pierwsza to produkt spełniający się jako samodzielny nocnik, natomiast druga to nakładka na toaletę. Gdy ma to być nocnik, trzeba wykorzystać woreczki foliowe. Jednakże niektóre typy nie potrzebują dodatkowych woreczków. Największy spośród wszystkich artykułów jest nocnik walizeczka. Wyróżnia się kształtem dziecięcej walizki. Sprawdzi się raczej w miejscu noclegowym niż w terenie. Jest bardzo wygodny dla malucha.

Jaki nocnik turystyczny warto wybrać?Które rozwiązanie jest najlepsze? 

Wszystko zależy od potrzeb dziecka i rodziców. Każdy z produktów ma pewne wady i zalety. Jednorazowy jest praktyczny, ale każda sztuka to wydatek. Wspaniałym rozwiązaniem wydaje się nocnik turystyczny dwufunkcyjny. Jest niedrogi, ale nie należy do najmniejszych. Może sprawiać pewne kłopoty podczas transportu. Jednakże zdecydowanie większy jest nocnik walizeczka. Należy on jednak do bardzo wygodnych produktów dla dziecka. Natomiast pisuar sprawdzi się, gdy pociecha zawoła siusiu. Zawiedzie, gdy maluch będzie miał większą potrzebę.
Jak widać, nie ma jednej uniwersalnej opcji w zakresie nocników turystycznych. W każdej rodzinie sprawdzi się coś innego. Warto jednak wyposażyć się w nocnik turystyczny – z nim podróż będzie znacznie łatwiejsza. Nie trzeba będzie szukać toalety w nagłej sytuacji. Dzięki temu radość z podróżowania stanie się jeszcze większa. Będzie można skupić się na najważniejszych sprawach i delektować się wspaniałą chwilą, która pozostanie w sercach na bardzo długo.