Do tej pory pieluchy wielorazowe kojarzone są często z tetrą, która nie ma wielu fanów. Wręcz przeciwnie - przez wielu rodziców jest nielubiana. Takie myślenie jednak jest bardzo błędne. Nowoczesne pieluszki wielorazowe nie mają wielu cech wspólnych z tymi, które były wykorzystywane przez nasze mamy czy babcie. Tak naprawdę łączą się tylko myślami przewodnimi - ekopieluchowaniem, oszczędnością gotówki, komfortem użytkowania oraz, co najważniejsze, zdrowiem i wygodą maluszka. Używanie pieluch wielorazowych nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Przykładem na to mogą być czeskie pieluszki producenta Bamboolik. Niestety, stereotypowe myślenie działa na nie krzywdząco. Nadal trwa się w przekonaniu o prasowaniu, gotowaniu i niechcianych stertach prania. Na całe szczęście rzeczywistość jest inna. Użytkowanie wielorazowych pieluszek jest łatwe i przyjemne. Co więcej, ma wiele korzyści. Chcesz wiedzieć jakich? Poznaj zalety ekologicznych wielorazowych pieluch Bamboolik

Najważniejsze jest zdrowie bobasa

Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości - dla każdej mamy bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Jeśli używasz pieluszek Bamboolik w prawidłowy sposób, możesz mieć pewność, że zdrowie Twojego bobasa nie będzie zagrożone w jakikolwiek sposób. Co więcej, stosując wielorazowe pieluchy nie musisz zaopatrywać się w liczne maści ochronne czy kremy na odparzenia pupy dla niemowląt. Oczywiście, należy zdawać sobie sprawę, że czasem może pojawić się zaczerwienienie, lecz zdarza się to na tyle rzadko, że nie powinno to stanowić żadnego problemu. Gdy jednak już taka sytuacja będzie miała miejsce, jedynie co musisz zrobić to posmarować pupę maluszka tanią i skuteczną maścią, np. Linomag. Możesz mieć pewność, że wówczas problem zniknie w mgnieniu oka!

Musisz wiedzieć też, że w pieluszkach wielorazowych Bamboolik kontakt z wrażliwą skórą brzdąca mają tylko i wyłącznie naturalne materiały, takie jak bawełna, len, konopie czy bambus. Dzięki temu masz gwarancję, że nie będą powodować reakcji alergicznych i pozwolą na swobodne oddychanie skóry Twojego berbecia.

Dbałość o środowisko naturalne naszej planety

Chyba wszyscy zgadzamy się z jednym - ekologia w XXI wieku jest bardzo ważna. Dbanie o środowisko to oczywiście moda, ale wnosi wiele dobrego do życia każdego człowieka żyjącego na Ziemi. Jesteś eko mamą? Pieluszki wielorazowe Bamboolik z pewnością są przeznaczone dla Ciebie! Maluszek w ciągu całego okresu pieluchowania zużywa około 2 ton pieluch jednorazowych. Każda nich rozkłada się 500 lat! Daje to obraz zagrożenia, jakie niosą za sobą jednorazówki. Używając wielorazowych pieluch jesteśmy producentem zdecydowanie mniejszych ilości śmieci. Zaletą tego rodzaju pieluchowania jest fakt, że możemy ograniczyć zakup do około 30 pieluszek i prać je razem z ręcznikami czy pościelą. Używasz swoich ubrań tylko jednorazowo? Oczywiście, że nie! Pierzesz je, aby znów były gotowe do ponownego użytku. Podobnie jest z pieluchami wielorazowymi Bamboolik.

Ekonomia równie ważna

Jesteś fanką ekonomicznych rozwiązań? Nie chcesz wydawać dużej gotówki na akcesoria związane z pieluchami? Wielorazówki Bamboolik są w takim razie dla Ciebie! Taką wyprawkę możesz zawsze użyć w momencie pojawienia się kolejnego bobasa. Masz również możliwość sprzedaży całości w internecie po obniżonej cenie. Sprzedane przez Ciebie pieluszki wielorazowe będą w dalszym ciągu służyć kolejnemu brzdącowi, a Ty ze spokojem odzyskasz część pieniędzy. Co więcej, tak jak wspominaliśmy wcześniej, podczas używania wielorazowych pieluch nie musisz wydawać pieniędzy na specjalne maści.

Kolorowe wzory

Oprócz spełniania najważniejszych zadań, pieluszki wielorazowe Bamboolik świetnie wyglądają! Możesz wybierać spośród wielu wzorów i kolorów, które z pewnością zawrócą Ci w głowie. Dodatkowo bogaty wachlarz krojów pozwoli Ci na bardzo łatwe dopasowanie do wieku i rozmiaru maluszka. 

Dowiedz się więcej o pieluszkach wielorazowych Bamboolik na Amedu.pl