Jesteś młodą mamą i jedyne o czym marzysz to odpoczynek? Tęsknisz za wakacjami, gdy brałaś bikini i bez skrępowania jechałaś nad morze? Niestety po ciąży Twoje ciało się zmieniło i nie wyobrażasz sobie paradować po plaży w starych ubraniach. Wiedz, że istnieją triki, dzięki którym poczujesz się bardziej komfortowo nawet w samym kostiumie.

Po pierwsze – przełamać się

stroje kąpielowe dwuczęściowePo porodzie wiele młodych mam ma problem z założeniem stroju kąpielowego dwuczęściowego. Rozwiązaniem nie jest ani rezygnacja z upragnionych i wyczekiwanych wakacji, ani siedzenie na plaży w sukience po kostki. Najważniejszym momentem jest podjęcie decyzji o chęci przełamania swojego kompleksu. Większy brzuch czy rozstępy to naturalna konsekwencja ciąży oraz porodu, zatem nie powinno się traktować tego jako defekt kobiety. Odpowiednie podejście psychologiczne może być kluczowe w walce z samą sobą i stanięciem ponad problemem z odstającym brzuchem.

Po drugie – wybrać model stroju

Żyjemy w złotym wieku branży odzieżowej. Jest wiele modeli strojów kąpielowych dwuczęściowych, w których – mimo odkrytej znacznej części ciała – kobiety mogą czuć się w pełni swobodnie. Najważniejsze by znaleźć krój, który najbardziej nam odpowiada.

Wysokie majtki i biustonosz

W tym zestawie dzięki majtkom z wysokim stanem można nieco zatuszować brzuch czy bliznę po cesarskim cięciu. Dobrym rozwiązaniem jest zakup jednolitych majtek w ciemnym kolorze, które nie będą szczególnie przyciągały wzroku. Do tego świetnym rozwiązaniem jest bogaty, kolorowy, falbaniasty, ozdobny biustonosz, który optycznie zwiększy biust i odwróci uwagę od defektów poniżej.

Wydłużona góra i „zwykły” dół

Odwrotnym rozwiązaniem dla zakrycia brzucha jest założenie górnej części stroju kąpielowego przypominającego podkoszulkę czy bluzeczką na ramiączkach. Do tego wystarczy „zwykły” dół, którego model jest zależny od osobistych preferencji młodej mamy.

Majtki à la spodenki

Jeśli problemem jest dolna część ciała, czyli np. rozstępy w wewnętrznej stronie ud, warto zaopatrzyć się w stroje kąpielowe dwuczęściowe, który składa się z biustonosza i tak zwanych spodenek. W tej wersji można ukryć wszystkie niedoskonałości okolic bikini.

Po trzecie – odnaleźć pewność siebie w nowym bikini

Stroje kąpielowe dwuczęściowe podkreślają kobiecość, a odpowiednio dobrany model kostiumu sprawia, że czujemy się sexy. Nie ma uniwersalnego zestawu, ponieważ każda młoda mama jest inna i jej potrzeby są zróżnicowane. Najważniejsze, by czuć się dobrze i móc swobodnie oraz z pełnią spokoju korzystać z pięknego czasu wakacji.