Organizując przyjęcie urodzinowe

Rocznica urodzin to wyjątkowy dzień dla każdego z nas, bowiem tego dnia stajemy się o rok starsi. Dla wielu z nas bywa to także dzień refleksji i podsumowań ostatniego roku naszych osiągnięć oraz dokonań. Nic więc dziwnego, że tego dnia chcemy świętować w gronie najbliższych urządzając wspaniałą imprezę urodzinową. Okrągłe urodziny takie jak dwudzieste, trzydzieste, czterdzieste oraz każde kolejne pragniemy uczcić jeszcze bardziej niż zwykle zapraszając w tym celu na przyjęcie członków naszej rodziny, koleżanki i kolegów z pracy oraz najbliższych przyjaciół. Przygotowując przyjęcie urodzinowe największą rolę odgrywają oczywiście jedzenie oraz muzyka. Nie powinniśmy jednak zapominać o jeszcze jednym bardzo ważnym aspekcie - takim jak dekoracje urodzinowe, który sprawi, że nasi goście jeszcze bardziej docenia cudowną atmosferę naszego przyjęcia oraz będą się wspaniale bawić.

dekoracje urodzinowePoniżej przedstawiono najpopularniejsze pomysły na to jak udekorować salon na przyjęcie urodzinowe:

  • balony to uniwersalne i ponadczasowe dekoracje urodzinowe, które uświetnią przyjęcie urodzinowe osoby w każdym wieku - bez względu na to czy są to osiemnaste czy może sześćdziesiąte urodziny. Ostatnio największą popularnością cieszą się balony wypełnione helem, które same unoszą się w powietrzu.
  • serpentyny to również doskonała inspiracja na dekoracje urodzinowe, które bardzo łatwo możemy wykonać samodzielnie przy użyciu kolorowego papieru, bibuły oraz nożyczek. Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo wolnego czasu, aby przygotować nasze dekoracje urodzinowe - możemy zakupić gotowe serpentyny w sklepie oferującym tego typu asortyment - zarówno stacjonarnie jak i z dostawą do domu.
  • papierowe czapeczki dla wszystkich urodzinowych gości - to idealny pomysł na ciekawe oraz niedrogie dekoracje urodzinowe dla młodszych jubilatów - zwłaszcza dzieci. hawajskie kwiaty na szyję - będą wyglądały niezwykle efektownie zwłaszcza podczas przyjęcia urodzinowego w sezonie letnim, na przykład w ogrodzie. W zestawieniu z krótkimi szortami oraz letnimi sukienkami dadzą niezwykle klimatyczny oraz nastrojowy ,,look''.
  • kwiaty z serwetek - to idealna propozycja na dekoracje urodzinowe stołu. Takie kwiaty możemy w bardzo łatwy sposób wykonać - składając odpowiednio papierowe serwetki fizelinowe oraz ozdobić nimi nakrycia zaproszonych na przyjęcie urodzinowe gości. Z papierowych serwetek możemy wykonać także inne ciekawe elementy ozdobne oraz dekoracyjne - na przykład kieszonki na sztućce które dodatkowo możemy przewiązać w połowie kolorową kokardką, a także garniturek lub sukienkę, a także zwierzątka i postacie z bajek - jeżeli to przyjęcie urodzinowe naszego dziecka w wieku szkolnym, bądź przedszkolnym.
  • oświetlenie - możemy zadbać o nastrojowe oświetlenie w postaci świec lub udekorować salon, w którym odbędzie się przyjęcie urodzinowe specjalnymi lampkami dekoracyjnymi, na przykład w kształcie bardzo modnych żarówek lub też gwiazdek oraz serc - przewieszając je wzdłuż pokoju - nad sufitem.