Zdecydowana większość współczesnych kobiet przywiązuje ogromną wagę do swojego wyglądu, pragnąc każdego dnia prezentować się atrakcyjnie, promienne i kusząco. Zadbane i świeże włosy, modny ubiór oraz ciekawe dodatki do stylizacji gwarantują pozytywny odbiór przez otoczenie. Jednak w sezonie letnim, kiedy panie zrzucają z siebie tony ubrań, eksponując delikatne, kobiece ciała, na idealny wygląd wpływa także gładka i aksamitna skóra całego ciała.

Kobieco i ponętnie nie tylko na plaży

depilacja bikiniAby ciało pań prezentowało się atrakcyjnie, powinno być idealnie gładkie, pozbawione jakiegokolwiek owłosienia. Nawet najzgrabniejsze nogi nie będą kusiły mężczyzn, jeśli pokryte będą brzydkimi włosami. Dlatego przygotowując się do sezonu wakacyjnego i zabaw na plaży i w basenach, trzeba zająć się własnym ciałem i jego depilacją, by nie straszyć nadmiarem owłosienia. Nie tylko nogi i pachy wymagają usunięcia włosów, ale także bikini. Warto zatem wybrać najkorzystniejszą metodę pozbycia się owłosienia w tym wyjątkowo delikatnym miejscu, by ponętnie i kobieco wyglądać w każdym kostiumie kąpielowym. Depilacja bikini nie należy do zbyt miłych czynności, jednak przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości, można skutecznie pozbyć się owłosienia z tego miejsca.

Rożne sposoby depilacji szczególnie delikatnych i wrażliwych miejsc kobiecych

Skuteczna depilacja bikini pomaga rozprawić się z tak znienawidzonym przez panie owłosieniem tego miejsca, pozwalając cieszyć się gładką i piękną skórą. Szczególnie polecana jest tutaj depilacja bikini leserem, dzięki któremu owłosienie nie tylko staje się słabsze i podatne na usunięcie, ale przede wszystkim cebulki włosowe ulegają zniszczeniu i skóra staje się jedwabiście gładka. Depilacja laserem może zostać przeprowadzona w warunkach domowych i wtedy należy zakupić specjalny depilator laserowy, który pomoże pozbyć się owłosienia lub też w gabinecie kosmetycznym z użyciem znacznie silniejszego, ale i bardziej precyzyjnego urządzenia do depilacji laserowej. O ile w domu całkowity  proces utraty owłosienia będzie trwał do kilku lat, tak w gabinecie wystarczy kilka wizyt, by ostatecznie pożegnać nadmiar owłosienia z wrażliwego miejsca, jakim jest bikini. Podczas samego zabiegu pacjentka może odczuwać lekki dyskomfort i uczucie pieczenia depilowanej skóry, jednak te odczucia mijają po depilacji, a skóra szybko wraca do równowagi.

Dla pań, które obawiają się działania depilatora laserowego, depilacja bikini może odbywać się za pomocą specjalnych kremów lub pianek, które pomagają usuwać włosy, nie niszcząc jednak ich cebulek, przez co po niedługim czasie te włoski po prostu odrastają, wymagając kolejnej depilacji. Bardziej agresywną metoda depilacji bikini są plastry, które skutecznie usuwają włosy z cebulkami, ale ból jaki towarzyszy temu zabiegowi jest trudny do zniesienia.

Niezależnie od sposobu wybranej depilacji bikini, warto ją wykonywać bowiem skóra kobieca wygląda bardziej atrakcyjnie, gdy jest gładka, aksamitna i pozbawiona nawet najmniejszego, ale jednak widocznego owłosienia.