Określenie typu urody jest nie tylko ciekawym procesem, ale może być również bardzo ważne, bowiem pomaga w dokonywaniu dalszych decyzji dotyczących kreowania swojego wizerunku. W jaki sposób można to określić i co zrobić z taką wiedzą?

Spis treści:

Jak przystąpić do określania typu urody i co to daje?

jaki mam typ urody

By ustalić jaki mam typ urody należy w pierwszej kolejności sięgnąć po lusterko i uważnie przeanalizować swój wygląd. Typ urody można określić uwzględniając kolor oczu, odcień włosów oraz cerę. Dobrze jest rozpocząć od oceny skóry, bowiem może to być najważniejszy z sygnałów. Jeśli utrzymana jest w żółtym bądź pomarańczowym odcieniu to mamy do czynienia z ciepłą tonacją - niebieskawa czy bladoróżowa będzie świadczyła o chłodniejszych odcieniach. Wyznacznikiem może być też kolor żył na nadgarstku, bowiem niebieskie czy fioletowe dają sygnał o chłodnym odcieniu skóry, a zielone o ciepłym. Nieraz trudno jest to jednoznacznie ustalić, więc można sięgnąć po kolorowe dodatki i przyłożyć je do twarzy. Jeśli oczy nabierają wtedy błysku, a twarz wygląda zdrowiej i bardziej promiennie to będzie to odpowiedni odcień. Typy urody dzieli się na cztery podstawowe kategorie: wiosna, lato, jesień i zima. Pomocne w określeniu jaki mam typ urody może być również porównanie się do popularnych aktorów czy sławnych osób - jeśli jesteśmy do kogoś wyjątkowo podobni to łatwo będzie się dowiedzieć jaki typ urody reprezentują, przy okazji uzyskując pewne wskazówki dotyczące ich stylizacji. Odpowiedzenie sobie na pytanie jaki mam typ urody pozwoli bowiem na optymalne dobieranie kolorów ubrań, biżuterii oraz makijażu, by wyglądać jak najlepiej i naturalnie.

Wiosenny typ urody

jaki mam typ urody

Ten typ urody charakteryzuje delikatna karnacja - skóra jest blada, o lekko żółtawym lub pomarańczowym odcieniu. W tym wariancie często występują urocze, złotobrązowe piegi. Włosy będą cienkie, zwiewne i w jasnych odcieniach blondu lub rudego, natomiast oczy o mało intensywnych kolorach: przezroczyste odcienie niebieskiego, zielonego lub jasny brąz. Do tego typu urody pasują dość intensywne i soczyste barwy, który ożywią cały wizerunek. Mogą to być złociste odcienie brązowego, zielenie, żółcie, bardzo dobrze sprawdzają się kolory łososiowe oraz róże, dobrze że się tutaj sprawdzą, dzięki czemu nasz typ urody zyska.

Letni typ urody

jaki mam typ urody

Cera u takich osób jest zwykle mleczna, beżowa, jasnoróżowa lub porcelanowa. Podobnie jak w przypadku wiosny mogą się pojawić piegi, lecz o chłodniejszym, szarawym odcieniu. W tym typie urody można spotkać osoby o włosach w platynowym blondzie, szatynie lub ciemnym, połyskliwym brązie. Oczy są zwykle szare lub w szarawych odcieniach zieleni lub niebieskiego, a białko ma mleczny kolor, przez co takie osoby wyglądają na rozmarzone, nieobecne myślami. Dobierając kolorystykę do tego typu urody powinno się unikać kontrastów, sięgając po bezpieczną biel, stonowane i pastelowe barwy.

Jesień jako typ urody

Kobieta - jaki mam typ urody

O jasnej i wrażliwej skórze (czasem cera złocista) z rudawymi piegami oraz włosach brązowych, czarnych bądź bardzo często rudych. Ten typ urody charakteryzują też intensywne odcienie oczu - brązy (głębokie), bursztynowe zielenie czy intensywny niebieski. Dobierając paletę barw swoich ubrań i dodatków takie osoby powinny sięgać po nasycone, wyraziste barwy i mieć na uwadze, jaki typ urody mają. Mogą to być kolory charakterystyczne dla tej pory roku, a więc złoto, ciemne czerwienie, pomarańcze oraz brązy. Dobrym wyborem jest również butelkowa zieleń.

Zima - typ urody

Kobieta zima

Jeśli brwi i oczy mocno wyróżniają się na tle bladej, przejrzystej twarzy, to z dużą dozą prawdopodobieństwa odpowiedzią na pytanie jaki mam typ urody będzie zima. W szczególności kobiety o takiej cerze przypominają często porcelanowe lalki czy Królewnę Śnieżkę. Bardzo rzadko spotyka się takie blondynki - włosy będą raczej ciemne, a oczy czarne lub ciemnoniebieskie. Do tego typu urody pasują kontrastowe kolory, choć raczej powinno się unikać ciepłych odcieni. Dobrze będą pasować również śnieżne biele czy lodowe, morskie odcienie błękitu.a