Gimnastyka artystyczna, balet, taniec to niezwykle interesujący rodzaj aktywności. Jednakże w szczególny sposób naraża na urazy stóp, przede wszystkim palców. Dlatego też koniecznie trzeba wykorzystywać sprzęt chroniący przed przykrymi otarciami palców i zwiększający komfort wykonywanych ćwiczeń.

Jaki produkt wykorzystywany jest do ochrony palców przed urazami w czasie ćwiczeń gimnastycznych?

napalcówki gimnastyczne

W tym celu wykorzystywane są napalcówki gimnastyczne. Jest to rodzaj skarpet, których zadaniem jest osłanianie przedniej części stopy. Wykończone są one elastyczną gumką, która pozwala na przytrzymanie elementu chroniącego na stopie i zapobiega także przypadkowemu zsunięciu się jej z palców w czasie wykonywania różnych ćwiczeń. Specjalistyczne napalcówki najczęściej wytwarzane są z niezwykle przyjemnych w dotyku, takich jak na przykład bawełna z dodatkiem syntetycznego zamszu bądź lycry. W celu zwiększenia wytrzymałości, większej odporności na otarcie wiele modeli ma dodatkowe zabezpieczenie warstwy teflonu bądź innego materiału korzystnie wypływającego na możliwość realizacji innych ćwiczeń charakterystycznych dla baletu, tańca, rytmiki bądź gimnastyki artystycznej.

Jakie wskazuje się zastosowania napalcówek?

Zgodnie z nazwą jest to produkt znajdujący zastosowanie podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych. Podkreślić należy jednak fakt, że z powodzeniem może być stosowany w różnorakich formach aktywności. Napalcówki gimnastyczne przystosowane są do powszechnego ich zastosowania podczas treningu tanecznego, a także baletowego. Są idealnym rozwiązaniem podczas zajęć rytmicznych, a ponadto w treningu aerobowym na zajęciach fitness. Dzięki wykorzystaniu tego sprzętu chroni się palce przed otarciami, ogranicza niebezpieczeństwo kontuzji podczas wykonywania różnorakich ćwiczeń, zapewnia zdecydowanie większą wygodę. Są niezastąpione podczas ćwiczeń polegających na stawaniu na palcach. Napalcówki gimnastyczne mogą stanowić podstawowe wyposażenie gimnastyczne, bądź też mogą być jego ważnym uzupełnieniem. Napalcówki gimnastyczne wspaniale sprawdzą się przy treningach wykonywanych na różnorakich powierzchniach. Przy ich udziale z powodzeniem można ćwiczyć na elastycznej, a także miękkiej macie. Pozwalają również na wykonywanie ćwiczeń na sztywnym oraz twardym parkiecie. Podsumowując podkreślić należy fakt, że wybierając wskazany rodzaj sprzętu, ogranicza się niebezpieczeństwo urazów palców i dba się o większy komfort i wygodę podczas treningu gimnastycznego, takich jak taniec, balet czy tez gimnastyka artystyczna.