Wyposażenie pokoju dziecięcego nie należy do najłatwiejszych czynności. Wynika to przede wszystkim z tego, że uprzednio wspomniany powinien być dopasowany do wszystkich, dziecięcych aktywności. Mowa tu między innymi o zabawie, nauce oraz wypoczynku. Poza samym umeblowaniem dziecięcego "królestwa" koniecznym jest także zadbanie o odpowiednie oświetlenie. To właśnie temu ostatniemu poświęcony zostanie dzisiejszy artykuł.

Jak wybrać oświetlenie do nauki?

Jak wybrać lampę do pokoju dziecięcego?Pierwszą zasadniczą kwestią powinno być miejsce, w którym oświetlenie będzie się znajdowało. Jeżeli mowa o obszarze przeznaczonym do nauki, to tutaj niewątpliwie nie powinno zabraknąć lampki biurkowej. Istotne jest także jej ustawienie. Jeżeli nasz podopieczny jest praworęczny, wówczas oświetlenie powinno znajdować się po jego lewej stronie, jeżeli zaś leworęczny, to po prawej. Z czego wynika taka zależność? Mianowicie z tego, że podczas odrabiania lekcji, nie będzie ono zasłaniało ręką światła. Kolejną ważną kwestią jest intensywność światła emitowanego przez lampkę. Nie może być ona zbyt jasna, ani zbyt ciemna. W tej kwestii najlepiej sprawdzi się barwa biała, która sprzyja nauce i koncentracji. Pamiętajmy także, aby wybrać lampkę z możliwością regulacji, dzięki czemu dziecko będzie mogło dostosować jej położenie do swoich potrzeb.

Jak wybrać oświetlenie do wypoczynku?

Przy łóżku naszej pociechy powinna znajdować się lampka nocna. Dzięki niej dziecko będzie mogło szybko oświetlić pokój, kiedy na przykład przebudzi się w nocy i odczuje lęk lub po prostu potrzebę pójścia do toalety. Należy pamiętać o tym, aby barwa światła w tym przypadku była ciepła, a jej moc słabsza. Dzięki temu nasz podopieczny będzie mógł nawet przy niej zasnąć. To ostatnie udogodnienie okaże się szczególnie ważne w sytuacji, kiedy maluch będzie bał się ciemności.

Jak wybrać oświetlenie do zabawy?

Jeżeli mowa o oświetleniu dedykowanemu zabawie, to niewątpliwie w tym wypadku najlepiej sprawdzi się lampa zawieszona w centralnej części pokoju. Do wyboru tak naprawdę są ich dwa rodzaje. Pierwszy stanowi lampa wisząca, natomiast drugi rodzaj to lampa sufitowa. To, która z wyżej wspomnianych zostanie zastosowana w dziecięcym pokoju, jest ściśle uzależnione od preferencji rodziców. Co istotne, oba rodzaje lamp mogą prezentować się w różnorodnych kolorach, a także być ozdabiane dziecięcymi wzorami, co niewątpliwie sprawi, że pokój naszej pociechy będzie prezentował się naprawdę wyjątkowo, a co za tym idzie wprawi ją w zachwyt. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór tego typu lamp (znajdziemy je m.in. tutaj: https://behome.pl/zul_m_Lampy_Lampy-sufitowe_Lampy-wiszace-1981.html), w związku z czym każdy niewątpliwie znajdzie tę wymarzoną.