Wielu rodziców nie przyznaje się do tego, że posiada nieco większe ambicje, niż całodzienna opieka nad swoimi pociechami. Nie ma nic dziwnego, że opinia społeczna w dalszym ciągu wygląda tak, a nie inaczej i osoby, które wysyłają swoje niewielkie pociechy, są czasem niemal piętnowane. Korzystając jednak z usług takich miejsc, jak żłobek prywatny, nie tylko sobie robimy przysługę (mogąc wrócić szybko do życia zawodowego), ale także dzieciom. Czemu więc warto wysłać dziecko do żłobka? Czy wyniesie z tego miejsca więcej, niż dzieci, które nie otrzymały możliwości rozwoju z innymi pociechami? Odpowiedź na te pytania może być dla niektórych osób nie do końca jasna, dlatego warto rozwiać wszystkie wątpliwości. Żłobek prywatny to w końcu inwestycja, która powinna przynieść satysfakcję rodzicom.

prywatny żłobekBudowanie pierwszych relacji społecznych

Człowiek jest istotą stadną i nie zazwyczaj dążymy do tego, by mieć jak największą grupę znajomych, przyjaciół i bliskich. Dzieciom i młodzieży szczególnie na tym zależy, dlatego nie ma nic dziwnego, że już od najmłodszych lat szukają możliwości, które pozwolą im na podziw jak największej grupy osób trzecich. Żłobek prywatny to w pewnym sensie pierwsze miejsce, gdzie mogą zawierać pierwsze znajomości i przyjaźnie na całe lata – kto wie, może będzie to relacja nawet na całe życie. Dzieci szybko się przywiązują i zaczynają z czasem drugą osobę traktować jak swoje rodzeństwo. To z pewnością zaowocuje w przyszłości. Rodzice nie powinni też zamykać się na innych, jeśli widzą, że ich pociechy się doskonale dogadują. Dzięki temu razem będą mogły pójść do przedszkola, a później szkoły podstawowej i z pewnością będzie im łatwiej budować relację.

Szybkość zdobywania nowych zdolności

Istnieje teoria, że rodzice powinni być ze swoimi pociechami do momentu, aż te nie nauczą się chodzić i mówić. Owszem, jest to jedna z piękniejszych chwil dla młodych rodziców, lecz najważniejsze powinno być dobro i wydajny rozwój pociechy. Gdy będą one patrzeć na innych starszych kolegów w takich miejscach, jak wcześniej wspomniany żłobek prywatny, tym same będą dążyć do większych możliwości. Dzieci posiadające profesjonalną opiekę i możliwość zabawy ze starszymi dziećmi, nie tylko budują lepiej relacje i są otwarte na innych, ale także zdobywają szybciej umiejętności, które zaowocują w przyszłości. Jeśli rodzice dobrze wybiorą żłobek prywatny i będą w późniejszych latach udostępniać pociechom coraz lepsze narzędzia zdobywania doświadczenia i wiedzy, tym efekty będą lepsze!