Nauka przez zabawę jest jedną z najlepszych metod edukowania. Dzieci, które spędzają czas właśnie w ten sposób odkrywają, że otaczający świat jest sam w sobie najlepszym źródłem informacji. Zabawa sprawia, że cała ich uwaga skupiona jest na obiekcie, który jest ich źródłem nauki. Zbieranie liści jesiennych daje wstęp wczesny do różnych ważnych tematów z biologii. Zabawa wodą czy też piaskiem przez budowanie zamków pozwala na zapoznanie się z zagadnienia podstawowymi fizyki. Podobnie jest z chemią i zabawami polegającymi na eksperymentów jakich jak hodowla kryształków kolorowych soli, gumowe jajo czy też przyczepianie balonów do butelek, które pękają pod wpływem proszku do pieczenia czy też pod wpływem octu. Aktywności tego rodzaju nie tylko są przyjemne oraz zaskakujące, ale do tego jednocześnie przedstawiają wiedzę podstawową ze ścisłych nauk, która na zajęciach lekcyjnych okazać się może bezcenna.

1 kamyk, 2 kamyk - czyli uczymy się liczyć

Jimu TankBotZabawa wykorzystywana może być także do uczenia się liczb. Działa jednak także dobrze z tematami bardziej zaawansowanymi jak na przykład programowanie. Setki urządzeń i gier, jak na przykład roboty programowalne, mogą nauczyć dzieci podstaw bardzo trudnych tematów przez gry, proste ćwiczenia czy też różne zabawy.  Wszelkie te zabawy mogą z powodzeniem wykorzystywane być w szkole.

Świetne zaawansowane roboty

Bardzo popularne są ostatnio roboty zaawansowane nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Gwarantują świetną zabawę, która także uczy. Obecnie dużą popularnością cieszy się robot Jimu TankBot. Jimu TankBot wprowadził zupełnie nową jakość do rozbudowanej już rodziny robotów JIMU. Poza tym, że porusza się na gąsienicach, to do tego jest także o wiele bardziej sprytniejszy od dostępnych pozostałych zestawów. Dzięki wbudowanemu czujnikowi podczerwieni nie tylko śledzi linię, ale także się po niej porusza. Dodatkowo wyczuwa oraz zgrabnie omija przeszkody. TankBot jest pierwszym robotem z serii, który bez problemu podnosi rzeczy oraz je przenosi w zupełnie inne miejsce. Wszystkie funkcje można w darmowej aplikacji na tablet czy też na smartfon zaprogramować. Do tego zestaw daje nam możliwość dostępu do społecznościowego serwisu, gdzie znajdziemy setki projektów od innych właścicieli JIMU. Co ciekawe JIMU może być samochodem, zwierzakiem czy też wszystko co tylko przyjdzie nas do głowy. Wystarczy usiąść z dzieckiem i puścić wodzę wyobraźni. Robot ten jest przeznaczony dla dzieci powyżej ósmego roku życia.