Każdy plastyk, czy to zawodowiec czy amator, bardzo lubi zaopatrywać się we wszelkie przybory do wytwarzania małych dzieł sztuki. Po prostu jest to czynność bardzo przyjemna i ze wszech miar motywująca. Czasem też potrafi odpowiednio inspirować. Dobrze jest gdy w sklepie dla plastyków jest wszystko co potrzebne. A już ideałem jest kompetentna obsługa, która potrafi doradzić w wyborze odpowiednich materiałów. Najlepiej jednak, gdy pracuje tam artysta, wtedy porady mają swoją jakość.

Czy warto otworzyć sklep dla plastyków?

sklep plastyczny Zdecydowanie tak, jak każdy inny. I również jak w każdym innym przypadku, trzeba włożyć serce w ten interes. Dlatego powinien prowadzić go prawdziwy pasjonat. Oczywiście pasja nie zastąpi dokładnego i trzeźwego badania rynku na danym terenie. Kolejny sklep plastyczny na ulicy z takim samym asortymentem nie będzie dobrym pomysłem. Pocieszające jest też, że aktualnie obserwuje się wzmożone zainteresowanie hobbystyczną działalnością artystyczną. Oczywiście na początku należy określić czy towar będzie odpowiedzią na potrzeby prawdziwych artystów plastyków czy też może uczniów przedszkoli i szkół. Najlepiej jednak połączyć obie te opcje, ponieważ prowadzenie sklepu dla szkół wiąże się z pewną sezonowością, natomiast zaspokajanie potrzeb profesjonalnych artystów, pozwala handlować materiałami dobrej jakości a więc siłą rzeczy znacznie droższymi. Ponadto prowadząc sklep plastyczny zaopatrzony w produkty renomowanych firm, warto pomyśleć o sprzedaży wysyłkowej, albowiem może się zdarzyć, że na danym terenie nie będzie zbyt dużego zapotrzebowania na profesjonalne przybory dla plastyków.

Sklep stacjonarny czy internetowy?

 Raczej obie opcje naraz. Dziś prawie każdy kupuje w Sieci, dlatego też sklep internetowy będzie poszerzeniem możliwości sprzedażowych. Na dodatek artyści w fazie weny, lubią mieć towar dostarczony "pod drzwi" albowiem bywa że po prostu nie mają czasu na wyczerpujące zakupy. Prowadząc sklep w Sieci raczej trzeba dysponować jakąś tam powierzchnią magazynową. Dlaczego więc nie połączyć sklepu internetowego ze stacjonarnym, gdzie towar będzie można obejrzeć osobiście.

Prawidłowa ekspozycja towarów

 Planując stworzenie miejsca, jakim jest sklep plastyczny, warto postawić na duży metraż, gdzie większość towarów będzie wystawiona na widok klientów. Prawdą jest, że artyści mają zmysł plastyczny i czasem widok jakichś półproduktów może być dla nich inspiracją do nowych projektów lub nawet do zajęcia się nowym hobby. Na przykład oglądanie pięknych wzorów do decoupage, może poskutkować dodatkowymi zakupami takimi jak przedmioty do ozdabiania, kleje czy lakiery. Również widok atrakcyjnych scrapek może niejedną artystyczną duszę zainspirować do stworzenia kilku niebanalnych kartek świątecznych.