Pokój to najważniejsze miejsce dla Twojego kilkuletniego dziecka. To tu śpi, bawi się i zdobywa nowe umiejętności. Dla dziecka to najważniejsze miejsce na tym etapie życia.

Ważne, by maluch, przedszkolak lub uczeń zerówki czuł się w swoim pokoju komfortowo i stuprocentowo bezpiecznie. Jak ciekawie i jednocześnie przytulnie i bezpiecznie urządzić pokój małego dziecka? To pytanie zadaje sobie niejeden rodzic.

Niełatwo jest wybrać, spośród gąszczu dekoracji oraz mebli dziecięcych takie, które będą jednocześnie pasować wymiarami i stylem, a w dodatku będą wykonane z solidnych i bezpieczne dla naszego dziecka materiałów.

Jak wybrać dobre i bezpieczne meble do pokoju dziecięcego?

Pokój dla dziecka - jak urządzić maluchowi ciekawe miejsce do spania i zabawy?Jeśli dziecko ma kilka lat, to spokojnie może współuczestniczyć w aranżacjach swojego pokoju. Oczywiście – pod czujnym okiem rodziców. Wato zapytać dziecko, co chciałoby umieścić w swoim pokoju. Wasza pociecha z pewnością wymieni kilka lub kilkanaście przedmiotów o jakich marzy. Jednak to do rodziców należy ostateczna decyzja w tym zakresie.

Wybierając meble do pokoju dziecięcego pamiętajmy, że muszą one być przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. Jeżeli Wasz potomek marzy, aby w jego nowym pokoju znalazło się łóżko łódka dla dziecka (dostępne np. na stronie: https://trend-home.pl/pl/products/lozko-dzieciece-jachti-1299.html​​​​​​​), to w miarę możliwości postarajcie się spełnić jego marzenie. Zwróćmy jednak uwagę na jakość wykonania takiego mebla. Warto, by łóżko łódka dla dziecka miało bezpieczne półokrągłe wykończenie mebla, tak by ostre kanty nie były groźne dla malucha.

Z drugiej strony takie łóżko łódka dla dziecka może być inspirowane małą łódką rybaka lub łódką, jaką poruszają się ludy zamieszkujące tereny Afryki. Możliwości jest naprawdę dużo. Takie inspiracje dają rodzicom duże pole do działania. Mogą zainspirować do wyboru powiązanych kolorystycznie dodatków bądź do wyboru konkretnego koloru ścian, albo pozostałych mebli do pokoju dziecka.

Dopasujmy kolory mebli do dodatków i ścian w pokoju dziecięcym

Wybierając meble do pokoju dziecka starajmy się dopasować je kolorystycznie do ścian i dodatków, jakie dobierzemy.  Warto wybrać jeden przewodni kolor, który będzie dominował w dziecięcym pokoju. Może to być kolor, jakim zostaną pomalowane ściany i w jakim dobrane zostaną dodatki takie jak poduszki, obrazki, figurki czy inne bibeloty. Może to być także kolor w jakim zostanie wykonane łóżko łódka dla dziecka. Ważne, żeby pozostałe kolory zostały dobrze dobrane do barwy wiodącej w dziecięcym pokoju. Dzięki temu pokój będzie jednocześnie i kolorowy, i stylowy.

Jak urządzać pokój z udziałem dziecka – praktyczne porady

Urządzając pokój razem z dzieckiem, możemy wyrobić w dziecku poczucie dobrego smaku i stylu. Dzieciom tak naprawdę podoba się wszystko, co nowe. Warto nakierowywać dziecko na rzeczy eleganckie i wykonane z materiałów dobrej jakości. Dzięki temu, już jako dorosły człowiek, maluch będzie wiedział, jak urządzić kolejne wnętrze przeznaczone specjalnie dla niego.