Dobór odpowiedniego koloru włosów jest kluczowy dla naturalnego wyglądu. Natura z zasady się nie myli, ale czy wiesz że Marylin Monroe nie była naturalną blondynką? Jej oryginalny kolor włosów to ciemny kasztan. Czy gdyby jej agent nie doradził jej gruntownej zmiany, byłaby dziś ikoną piękna? Możemy tylko gdybać. Jak więc dobrać kolor włosów najodpowiedniejszy dla niebieskich oczu? Czy do jasnej karnacji tylko blondy? Dowiesz z poniższego artykułu.

Jak dobrać kolor włosów test, który pomaga!

jak dobrać kolor włosów test

Jak dobrać kolor włosów- test powinien być prosty i niewymagający. Jednym z najważniejszych kryteriów przy doborze koloru dla Ciebie, jest . typ karnacji. Wyróżniamy podstawowe dwa: chłodny i ciepły. Dla ciepłych typów najodpowiedniejsze są ciepłe odcienie tzn. takie posiadające ciepłe refleksy. Najodpowiedniejszym kolorem włosów dla Pań o takim typie urody będzie miodowy blond lub ciepłe, jasne brązy. Jak sprawdzić czy Twoja skóra ma ciepły (żółtawy) odcień? Jaki kolor włosów do jasnej karnacji? Przeprowadź prosty test. Spójrz na wierzch swojej dłoni. Jeśli widzisz przebijające się przez skórę niebieskawe żyłki to ciepłe kolory są właśnie dla Ciebie.

W przypadku osób mających chłodny odcień skóry, odpowiednie będą chłodne, tzw, popielate blondy oraz wygaszone brązy. Dla bladej cery kategorycznie odradza się zbyt ciemne kolory włosów, chyba że pragniesz wyglądać jak Mortycja z serialu o rodzinie Addamsów. Na takie kolory mogą pozwolić sobie Panie o południowym typie urody- mające oliwkowy kolor skóry i ciemną oprawę oczu. Nieczęsto trafiają się osoby mające chłodny typ urody, ciemne włosy i niebieskie oczy.Jaki kolor włosów do niebieskich oczu w takim przypadku? Ciemniejsze. Ciemny, zgaszony blond jest najlepszą opcją

Jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu?

jaki kolor włosów do jasnej karnacji

Najpopularniejszy w Polsce typ urody to typ słowiański. Charakteryzuje się jasnymi, szarymi, niebieskimi lub zielonymi oczami, ciepłym odcieniem skóry i jasną oprawą oczu. Jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu? Takie Panie najpiękniej wyglądają w naturalnych, koniecznie ciepłych (miodowych) blondach. W przypadku Pań o zielonych oczach świetnym wyborem będą również rudości- tutaj ważna uwaga- z intensywnością nie należy przesadzać. Na pewno praktyczniejszy będzie kasztanowy kolor włosów z miedzianymi refleksami niż ognista czerwień która nigdy nie wygląda naturalnie i niewielu osobom pasuje. W przypadku mniej popularnych, ale obecnych w naszym kraju piwnych i brązowych oczy sprawa bywa nieco bardziej skomplikowana. Panie charakteryzujące się jasną, porcelanową cerą i ciemnymi oczami wyglądają pięknie, niemal jak królewna Śnieżka, ważne by nie decydowały się na zbyt ciemne kolory. Brązy tak, ale nie czerń. Takie Panie jako jedne z nielicznych dobrze wyglądają w żurawinowych czerwieniach. Czy zdecydujesz się na tak odważny krok?

Postaw na pielęgnację, czyli jak dobrać kolor włosów i mądre testowanie

Wiesz już jaki kolor pasuje do jasnej karnacji oraz jaki kolor włosów do niebieskich oczu. Na koniec kilka bardzo ważnych uwag. Decydując się na koloryzację włosów wybierz farby nie zawierające amoniaku i formaldehydu, gdyż są to substancje nie pozostające bez wpływu na nasze zdrowie. Jeśli nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów, dobrze jest skorzystać z porady doświadczonego fryzjera lub stylisty, który z łatwością znajdzie najlepszy dla ciebie kolor i odcień.

Koloryzując włosy mocno naruszamy ich strukturę, co może doprowadzić do wysuszenia. Bez względu na jaki kolor włosów się zdecydujesz, zadbaj o ich odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Korzystaj z odżywek przygotowywanych na bazie bezbarwnej henny i ciesz się zdrowymi pięknymi gładkimi włosami. To właśnie one są najpiękniejszą ozdobą kobiety.