Powoli zbliża się najważniejsza impreza zorganizowana dla przyszłych maturzystów - studniówka. Jest długo wyczekiwana, zwłaszcza przez panie, które chcą oczarować wszystkich swoim wyglądem i olśniewającą kreacją. Jednak dla większości dziewczyn wybór odpowiedniego stroju pochłania dużo czasu i kosztuje sporo nerwów. Dlaczego tak się dzieje? Zwykle powodem jest fakt, że trudno zdecydować się na odpowiednią długość, kolor i fason sukienki. Każda z nas ma inną sylwetkę, wzrost i proporcje, więc powinnyśmy pamiętać, że to co idealnie pasuje na kogoś, może nie być najlepszym wyborem dla nas. Przy wyborze odpowiedniej sukienki na studniówkę należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych właściwości: jej długość, krój i kolor. To od tego zależy, czy dana kreacja podkreśli atuty i zamaskuje niedoskonałości sylwetki, czy wręcz przeciwnie - zakryje to co w sylwetce najlepsze, a uwidoczni pewne mankamenty.

Wygoda i komfort ponad piękny wygląd

sukienki na studniówkę

Nawet najpiękniejsza kreacja, która nie sprawia, że czujemy się komfortowo i swobodnie, nie będzie warta założenia. Przy wyborze doskonałej studniówkowej sukienki trzeba postawić przede wszystkim na wygodę i swobodę ruchów. Żadna kobieta nie chciałaby nosić najmodniejszej, oryginalnej kreacji, która uniemożliwiałaby tańczenie, a nawet zwykłe poruszanie.    

Długa, średnia, a może krótka - jaka długość kreacji będzie dla nas najlepsza?

Długość sukienki na studniówkę zależy od proporcji sylwetki oraz wysokości dziewczyny. Dla niższych pań polecane są kreacje krótkie, odsłaniające nogi i optycznie je wydłużające. Nie oznacza to jednak, że kobiety niższe muszą całkowicie zrezygnować z długich, popularnych podczas studniówki, sukni. Muszą tylko zastosować kilka trików - np. wybrać kreacje z rozcięciem na nogę; lub kończącą się nad kostkami (co wysmukla i wydłuża nogi) bądź powinny założyć buty na obcasach (jest to idealny sposób na wydłużenie sylwetki i zachowanie odpowiednich proporcji ciała). Wyże panie mogą nazywać się prawdziwymi szczęściarami - do ich sylwetki pasuje każda długość sukienki, a szczególnie modna obecnie długość midi. Wysokie dziewczyny świetnie prezentują się w długich kreacjach, sięgających aż do ziemi.

Najpopularniejsze studniówkowe kolory

Ponadczasowym kolorem królującym na studniówce jest czerwień, która z powodzeniem przyciąga spojrzenia wielu osób. Oprócz niej na przyjęciu rządzi granat oraz uniwersalna czerń. Jednak to nie wszystkie kolory, które można spotkać podczas tego wyjątkowego wieczoru. Coraz częściej można spotkać butelkową zieleń, fiolet, złoto oraz srebro - kolory, które wyglądają niebanalnie i z pewnością wyróżniają się w tłumie przyszłych maturzystów. Przy wyborze odpowiedniej sukienki studniówkowej warto zastanowić się, jaki kolor do nas pasuje i w jakim czujemy się najlepiej. Nawet najmodniejsza sukienka w niepasującym do nas odcieniu sprawi, że nie będziemy wyglądać, ani czuć się za dobrze.