Marzeniem każdej kobiety są zdrowe i piękne paznokcie. Dlatego coraz częściej spotka się osoby mające paznokcie pomalowane różnymi odżywkami i lakierami, mając nadzieję, że utrzymają się one jak najdłużej.
Dużą popularnością zaczynają cieszyć się lakiery hybrydowe.

Jak stosować?

lakier hybrydowyLakier hybrydowy (który możemy zakupić np. tu: https://mylaq.pl/lakiery-hybrydowe/) jest rodzajem manicure wykonywanym co 2-3 tygodnie. Nie wymaga częstego zmywania i nakładania, ponieważ charakteryzuje się większą trwałością niż klasyczne lakiery. Utwardza się go w lampie UV lub lampie LED i gwarantuje elegancki wygląd paznokci bez odprysków i smug. Korzystając z takiego rodzaju lakieru nie trzeba czekać, aż wyschnie sam a, co ważne, po zakończeniu manicure'u można wykonywać inne czynności bez obawy o wygląd paznokci. Konsystencja lakieru nie może być ani gęsta ani rzadka, co zapewni równomierne nakładanie koloru na paznokciu. Produkt nanosi się dokładnie, bez zalewania skórek oraz bez obaw o powstanie smug. Skład zależy od producenta. Można spotkać hybrydy lub lakiery MONO, niewymagające nakładania ani bazy ani topu. W tym przypadku wystarczy nanieść dwie warstwy lakieru, jednak utrzymują się tylko do 2 tygodni.

Manicure

Przed malowaniem paznokci należy bardzo dokładnie je przygotować, do czego zalicza się: -nadanie odpowiedniego kształtu pilnikiem, -usunięcie nachodzących na paznokcie skórek, -zmatowienie, -odtłuszczenie paznokcia. Następnie można przystąpić do nakładania bazy, dwóch warstw lakieru hybrydowego oraz topu. Każdą warstwę należy dokładnie utwardzić w lampie. Czas trzymania paznokci pod lampą zależy od mocy wykorzystywanego urządzenia oraz pigmentacji samego lakieru. Zdjęcie hybrydy nie powinno przysporzyć trudności. Bloczek poleski zmatawia górną warstwę. Specjalną folię należy nasączyć acetonem lub innym płynem z jego domieszką, i zawinąć paznokcie w taki kompres. Drewniany patyczek pomoże w łatwy sposób zdjąć stylizację. Po zakończeniu całego procesu trzeba koniecznie wypielęgnować płytkę paznokcia za pomocą oliwki do nawilżania skórek.

Zalety

Korzystanie z lakieru hybrydowego niesie ze sobą następujące korzyści: -nie trzeba poświęcać czasu na wyschnięcie lakieru; od razu po przeprowadzonym manicurze można przejść do wykonywania innych czynności, -paznokcie pomalowane takim lakierem wyglądają gustownie i są lśniące; dokładne jego rozłożenie nie powoduje powstawania pęknięć, odprysków i pęcherzyków powietrza, -hybrydy cieszą oko przez długi czas; dopiero wzrost paznokcia spowoduje, że widoczna będzie część niepokryta lakierem, -zabieg zdejmowania lakieru nie ma niekorzystnego wpływu na zdrowie i wygląd paznokci.