Coraz więcej osób decyduje się na otworzenie salonu kosmetycznego. Jak widać to świetny pomysł na biznes, ponieważ klientów i klientek takich usług nie brakuje. Każda osoba, która postawi na taką działalność, powinna jednak zadbać o kilka, zasadniczych kwestii. Absolutnie kluczowym elementem jest dobór odpowiedniego wyposażenia. Biurko kosmetyczne, fotel kosmetyczny, stoliki kosmetyczne, szafki, lampy z lupą – co jest szczególnie ważne?

Po pierwsze funkcjonalne biurko kosmetyczne

Pierwszą i zasadniczą usługą, świadczoną w gabinetach kosmetycznych jest manicure. Z kolei do jego wykonywania niezbędnym wyposażeniem jest funkcjonalne biurko kosmetyczne. Powinno ono posiadać odpowiednie wymiary blatu oraz wysokość, aby komfortowo mogła przy nim siedzieć zarówno klientka (lub klient) oraz osoba, wykonująca manicure. Ważną cechą takiego mebla jest również regulacja stopek. Takie biurko kosmetyczne musi być bowiem niezwykle stabilne, aby nierówna powierzchnia lub delikatne potrącenie nie spowodowało katastrofy i zniszczenia efektownego manicure.

Po drugie komfortowy fotel kosmetyczny

biurko kosmetyczne

Ważne jest jednak nie tylko biurko kosmetyczne, ale również wygodny, komfortowy fotel. To niemały wydatek, dlatego tym bardziej warto starannie dokonać wyboru. Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim na co najmniej kilkustopniową regulację fotela, dzięki czemu możliwe będzie przeprowadzanie zabiegów nie tylko na twarz, ale również całego ciała. Poza tym istotna jest solidność jego wykonania i materiał wykończenia. Dobrze, jeżeli posiada także dodatkowe akcesoria, jak szerokie podłokietniki, kuweta oraz demontowany zagłówek.

Po trzecie pojemne szafki

Aby gabinet kosmetyczny zachęcał do korzystania z jego usług, ważny jest panujący w nim porządek. Świetnym pomysłem jest zatem zakup szeregu szafek, w których można będzie schować używany sprzęt oraz wszelkie, niezbędne akcesoria i kosmetyki. Pamiętaj, że w takim gabinecie i tak znajduje się wiele elementów – biurko kosmetyczne, fotel, sprzęt do peelingu, mikrodermabrazji, mezoterapii, masażu i tak dalej. Nie warto zatem dokładać szeregu buteleczek, opakować i innych elementów. To wszystko można umieścić w zamkniętych szafkach.

Po czwarte akcesoria

No i oczywiście, obok biurka kosmetycznego, fotela i innych, niezbędnych elementów, potrzebujesz profesjonalnych akcesoriów. Fartuchy, koce, folie, ręczniki, myjki, czepki, płatki kosmetyczne oraz szereg kosmetyków i preparatów. Najważniejszą zasadą w ich doborze jest jak najwyższa jakość.