Koty to prawdziwe czyścioszki, choć świetnie myją i oczyszczają się same, wciąż potrzebują naszej pomocy. Przygarnięcie zwierzaka pod nasz dach wiąże się nie tylko z jedzeniem, zabieraniem do weterynarza czy mizianiem, a także z zakupem odpowiednich akcesoriów. Mogłoby wydawać się, że zakup kociej kuwety jest prosty, jednak często jest to sprawa bardziej skomplikowana. Z nami zakup kocich akcesoriów będzie łatwiejszy. Odpowiednie dobranie kuwety jest kluczowym elementem do utrzymania czystości w naszym domu lub mieszkaniu. Niestety zapach wydzielający się z kociej kuwety potrafi być bardzo nieprzyjemny, a mruczek, roznosząc żwirek, po całej podłodze może bardzo utrudnić nam odkurzanie podłóg. Dobrze dobrane akcesoria, sprawią, że nasz mruczek będzie bardzo szczęśliwy.

Jaka kuweta dla kota będzie odpowiednia?

kuwety i akcesoria do toalet

Na rynku istnieje wiele rodzajów kuwet i akcesoriów, jak więc wybrać te, które będą najlepsze dla naszego kota? Przede wszystkim należy zacząć od miejsca, w którym chcemy, aby stała. Powinno być ono ustronne i intymne, ponieważ kociaki potrzebują dużo spokoju podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Kocia toaleta nie powinna się także znajdować obok legowiska czy miski z jedzeniem. Gdy rozwiążemy tę zagwozdkę, łatwiej będzie nam określić rozmiar i rodzaj kuwety. Kuwety i akcesoria do toalet dla kotów dzielą się na otwarte i zamknięte. Przy zamkniętej kuwecie unikniemy rozsypywania żwirku po całym mieszkaniu i ciągłego sprzątania, ale także utrzymamy nieprzyjemny zapach w środku. Musimy jednak zwrócić uwagę na jej rozmiar, aby nie dopuścić do sytuacji, że nasz kot się w niej nie mieści. Wiele różnych kuwet i akcesoriów znajdziemy na stronie: https://www.keko.pl/pol_m_Koty_Dom-i-ogrod_Kuwety-i-akcesoria-do-toalet-225.html. Istotna jest także wysokość kuwety. Coraz częściej producenci wypuszczają te, których jeden brzeg jest niższy, co ułatwia mruczkowi wejście do środka. Czy kocia kuweta musi zajmować dużo miejsca? Wcale nie. Jeśli nasza przestrzeń nie jest za duża, idealnie sprawdzi się u nas kuweta narożna, którą możemy ustawić w kącie i nadal jest ona wygodna dla zwierzęcia. Oprócz zwykłych kuwet, na rynku znajdziemy także te z podwójnym dnem. Świetnie sprawdzi się nie tylko dla kota czyściocha, ale dla właściciela, który ceni sobie szybkie i szczegółowe czyszczenie kociej toalety. Można także pójść o krok dalej i zdecydować się na zakup samoczyszczącej się kuwety.

Akcesoria do kociej kuwety ułatwiające utrzymanie zapachu

Zakupiliście już kuwetę zamykaną, jednak nieprzyjemny zapach nadal unosi się w waszym mieszkaniu. Mamy na to rozwiązanie! Kuwety i akcesoria do toalet dla kotów powinny być dostosowane bowiem nie tylko do potrzeb mruczka, ale i naszych. Do kuwet otwartych świetnie sprawdzi się neutralizator w postaci proszku bądź granulek. Pochłania on brzydki zapach, który czujemy i potrafi zamienić go w przyjemny dla nosa aromat. Świetnie sprawdzi się także preparat w sprawy czy w proszku, dzięki któremu przedłużymy czystość żwirku. Taki gadżet może nawet ułatwiać zbrylanie się żwirku, co sprawi, że czyszczenie kociej toalety będzie szybkim zadaniem. Do kuwety potrzebna jest także łopatka. Ważne, aby była dostosowana do grubości żwirku i w miarę głęboka, aby wygodniej nam się z niej korzystało. Dostępne są modele łopatek zarówno z dużymi, jak i z małymi oczkami. Ważne, aby nasz żwirek spokojnie przez nie wypadał, a na łopatce zostawały same nieczystości. Idealna kuweta to ta, która dopasowana jest zarówno do potrzeb kota, jak i jego właściciela. Dzięki temu oboje będą mogli żyć w spokoju i przyjemnym zapachu.