Znikają tak szybko, jak za dotknięciem magicznej różdżki. Są bardzo pożywne, bogate w kolagen, mięso i substancje mineralne. Batony dla psa uzupełniają dietę czworonoga w niezbędne składniki odżywcze i witaminy. Stanowią bardzo smaczny i pożywny smakołyk, który zwiększy aktywność fizyczną zwierzaka.

Dlaczego warto kupować batony?

Skład diety wpływa na zachowanie nie tylko u ludzi, ale również u zwierząt. Zbyt monotonny, jednostajny jadłospis może zirytować każdego zwierzaka. Nie tylko z braku niektórych składników odżywczych, ale przede wszystkim z powodu nudy. Dlatego warto od czasu do czasu dodać coś nowego. Być może przysmak, który uszczęśliwi czworonoga? Najczęstszym składnikiem batonów dla psa jest mięso z wołowiny oraz drobiu. Różnorodność składników mięsnych zwiększa biologiczną przydatność pokarmów. Wzbogaca wartość spożywanego jedzenia. Świeże mięso to pełnowartościowe źródło białka, dostarczające energii dla organizmu zwierzęcia. Obecność otrębów wypływa korzystnie na perystaltykę jelit i reguluje rytm wypróżnień. Dodatek ryżu wpływa kojąco na układ pokarmowy czworonoga. Batony dla psa to pełnoporcjowa karma, odpowiednia dla psa w każdym wieku, nie zawiera sztucznych dodatków czy konserwantów. Dodatkową, praktyczną zaletą jest sposób przechowywania batonów. Są one pakowane w długie, szczelne opakowania, które można przechowywać w lodówce lub zamrozić w zamrażarce. Batony dla psa często są nazywane mokrą karmą. Jako produkt sterylizowany mają znacznie dłuższą datę do spożycia, ponieważ nie zawierają drobnoustrojów.

Magia psich batonówBogactwo witamin i minerałów

Dzięki różnorodnym składnikom w diecie czworonoga łatwiej jest zadbać o jego żywienie. Mnogość przysmaków oraz zabawek sprzyja tresurze. Batoniki nie są zwykłym smakołykiem, stanowią wysokokaloryczny posiłek, zbilansowany i przygotowany od razu do spożycia. Bez batonów dla psa trudno wyobrazić sobie hodowlę tych pięknych, inteligentnych stworzeń. Dzięki półpłynnej konsystencji można je łatwo zamrozić i przechowywać przez dłuższy czas, bez strat wartości odżywczych. Dodatkowo batony są wzbogacone o liczne witaminy i minerały. Witamina E, zwana też eliksirem młodości, wpływa pozytywnie na wygląd sierści oraz paznokci. Skóra czworonoga jest wolna od świądu. Witamina A utrzymuje wzrok zwierzęcia w znakomitej formie, wpływa również na pracę serca. Obecność witamin z grupy D reguluje gospodarkę wapniowo-fosforową, wzmacnia także układ kostny psa. Batony nie zawierają konserwantów, sztucznych ulepszaczy i dodatków, które mogłyby zaszkodzić zwierzęciu.