Kąpiel to jeden z najprzyjemniejszych momentów, który zapewnia nie tylko relaks całego ciała po całym, aktywnym dniu, ale i ułatwia komfortowy, nocny wypoczynek. Ponieważ skóra dziecka jest jeszcze stosunkowo mało odporna na wpływ czynników zewnętrznych oraz na środki chemiczne, stosowane przy produkcji kosmetyków, istotnym jest aby wybierając płyn do kąpieli dla dzieci, zwracać szczególną uwagę na podany przez producenta skład.

Na pierwszym miejscu naturalne składniki

Odpowiedni płyn doDziecko po kąpieli z użyciem bezpiecznego płynu kąpieli dla dzieci powinien być skomponowany wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego lub z takich, które nie wywołują podrażnień i alergii na delikatniej skórze niemowlęcia lub małego dziecka. Taki płyn znajdziemy na stronie https://www.clineo.pl/dziecko/mycie-i-kapiel/plyny-do-kapieli/. Doskonale spiszą się tutaj posiadające międzynarodowe atesty płyny hipoalergiczne, produkowane przez renomowanych i sprawdzonych pod względem jakości producentów kosmetyków dla najmłodszych.

Rumianek, melisa i ... mleko

Najodpowiedniejszymi płynami do kąpieli dla dzieci zdecydowanie będą takie, które w swoim składzie zawierają sprawdzone składniki. Doskonale sprawdzi się więc rumianek, łagodzący podrażnienia i kojący delikatną skórę dziecka, melisa, wpływająca na komfortowy sen małego dziecka, jak również mleko. Płyny do kąpieli dla dzieci, które zawierają w swoim składzie m.in. kozie mleko, wykazują wspaniałe właściwości nawilżające i odprężające. Skóra po takiej kąpieli jest wyraźnie wygładzona i przyjemna w dotyku.

Przy wybieraniu odpowiedniego płynu do kąpieli dla niemowlęcia lub małego dziecka, warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na skład, ale również na to, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest dany kosmetyk. Niektóre płyny dedykowane są bowiem dzieciom już od pierwszego dnia życia, inne dopiero od trzeciego roku życia.

Natłuszczenie i oczyszczenie wrażliwej skóry dziecka

Niektóre z niemowląt i małych dzieci bardzo dobrze reagują na kosmetyki, których zadaniem jest optymalne natłuszczenie przesuszonej lub podrażnionej skóry. Płyn do kąpieli dla dzieci wykazujący takie działanie, wyraźnie zmiękcza i działa ochronnie na naskórek, jak również dokładnie myje i pielęgnuje skórę malucha. Pozostawiona na ciele dziecka cienka warstwa ochronna sprawia, że jego skóra jest bardziej odporna na ewentualne podrażnienia.

Kąpiel jest niezwykle ważnym, codziennym rytuałem w życiu każdego dziecka. Tym bardziej należy zwrócić szczególną uwagę na to, by przebiegał on w atmosferze spokoju i radości. Relaksująca kąpiel to doskonały punkt wyjścia do późniejszego, nocnego wypoczynku i snu.