Jeśli wybierasz się z dzieckiem w góry, nie zapomnij zainwestować w łańcuchy śniegowe Konig. Jazda w gęstym śniegu lub na lodzie może być przerażającym doświadczeniem, nawet dla osób, które mają już na swoim koncie kilka zim za kierownicą, a co dopiero dla nowicjuszy podróżujących z rodziną!

Od opon zimowych po łańcuchy śniegowe Konig: jak być przygotowanym?

Na szczęście „zimowi kierowcy” Wyprawa samochodem w góry z łańcuchami Konigmają wiele opcji, które pomogą zapewnić ich samochodom większą przyczepność w zimie. Tymi opcjami są między innymi: opony zimowe, łańcuchy śniegowe Konig i inne, niedawno wprowadzone zabezpieczenia i innowacje.

Opony śnieżne występują w dwóch odmianach: bez kolców i z kolcami. Owe kolce to nic innego metalowe kołki osadzone w bieżniku, które chwytają śnieg i lód. Opony bez kolców wykorzystują różne mieszanki gumowe i wzory bieżnika zamiast metalu, aby poprawić przyczepność. Tak czy inaczej, opony te pozostają w samochodzie przez całą zimę i nie są tanie, ale na pewno to inwestycja konieczna, gdy chce się w pełni zadbać o bezpieczeństwo swoje i dziecka podczas rodzinnych wypraw.

W pewnym sensie opony zimowe są najłatwiejszą i najwygodniejszą opcją, ponieważ zakładasz je na zimę i zdejmujesz na wiosnę, a przez resztę roku nie musisz się tym martwić. Oznacza to jednak również, że Twoje opony spędzą cieplejsze miesiące, zajmując miejsce w garażu. Ponadto, jeśli nie masz sprzętu ani ochoty na samodzielną zamianę, musisz za to komuś zapłacić, a całkiem inaczej jest, gdy musisz zmierzyć się z łańcuchami śniegowymi Konig, które będziesz musiał samodzielnie założyć gdzieś na trasie.

Łańcuchy śniegowe Konig – nie zapomnij o nich!

Łańcuchy śniegowe zakłada się dopiero po przybyciu na ośnieżony teren. Zdecydowanie poprawiają przyczepność, ponieważ na ogół są bardziej skuteczne na śniegu niż jakikolwiek inny rodzaj opon śniegowych, szczególnie jeśli zainwestujesz w te wysokiej jakości, jak łańcuchy śniegowe Konig.

Chociaż zwykle posiadanie i zakładanie ich jest opcjonalne, pamiętaj, że na świecie są miejsca, w których pomoce trakcyjne są obowiązkowe. Nie zapomnij więc o zabraniu ze sobą łańcuchów śniegowych Konig, jeśli będziesz podróżował zimą z dzieckiem po miejscach, takich jak zaśnieżone górskie przejazdy. Zwykle łańcuchy są często jedynym urządzeniem, które się kwalifikuje do tego, by te miejsca w ogóle były przejezdne o tej porze roku i to przy niedużej prędkości samochodu. Większość sprzedawanych obecnie zestawów łańcuchowych można znaleźć w przystępnej cenie, co zdecydowanie jest ich dodatkowym atutem.