Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, nie od razu zdaje sobie sprawę ze wszystkich niedogodności jakie czekają ją podczas całego trwania stanu błogosławionego. Gdy dziecko rośnie w łonie matki - rośnie także tymczasowe miejsce pobytu maluszka, czyli brzuch, który może być niemałym utrudnieniem  w zasypianiu. Jak przyszłe mamy mogą sobie poradzić z tym ograniczonym komfortem snu?

Poduszka dla przyszłej mamy

poduszka ciążowa do spaniaOd około 20 tygodnia, czyli mniej więcej od połowy ciąży, kobiecy brzuszek zaczyna się zaokrąglać. Wtedy właśnie wiele kobiet przestaje zasypiać na brzuchu, ponieważ to zaczyna być zwyczajnie niewygodne. Pomocną dłoń wyciągają producenci poduszek o dosyć niestandardowych kształtach i rozmiarach, które zyskują coraz większą popularność wśród ciężarnych.

Czym wyróżnia się ten produkt?

Poduszka ciążowa do spania przynosi przyszłym mamom wiele istotnych korzyści wspierających dobry wypoczynek. Przede wszystkim: - skutecznie odciąża kręgosłup kobiety, co zapobiega doskonale znanemu w ciąży bólowi pleców, ramion, nóg i karku; - pozwala na wygodne ułożenie się w pozycji na lewym boku, która jest najzdrowsza dla dziecka, bo sprzyja lepszemu ukrwieniu; - daje oparcie dla brzucha lub pleców w zależności od pozycji; - ułatwia zasypianie.

Poduszka "C", "E", "J", "U" - jaką wybrać?

Poduszka ciążowa do spania może mieć różny kształt i wielkość, a każda znajduje uznanie wśród przyszłych mam. Poduszka w kształcie litery "C" jest chyba najbardziej popularna wśród użytkowniczek. Jeden koniec wkłada się pod głowę, drugi między kolana, co pozwala uzyskać wygodną i stabilną pozycję do spania. Poduszka "E" jest bardzo podobna do poprzedniej. Jedyną różnicą jest to, że posiada dodatkową środkową część, na której Kobieta może ułożyć brzuch. Poduszka "U" ląduje w łóżku do góry nogami. Łuk literki służy do podtrzymania głowy ciężarnej. Jedno ramię przeznaczone jest do podparcia pleców, drugie zaś powinno oddzielać kolana dając komfortową pozycję. Ten model poduszki jest największy na rynku, ponieważ ma za zadanie otulać prawie całe ciało kobiety. Kolejna poduszka ma kształt litery "J", której oba końce są spłaszczone co pozwala na wygodne położenie głowy i rozdzielenie kolan. jest to najmniejsza i najbardziej poręczna poduszka ciążowa do spania dla kobiet. Największą jej zaletą jest to, że nie izoluje kobiety od swojego partnera, jak inne poduszki tego typu.

Czy warto?

Trudno doszukiwać się wad poduszek do spania w ciąży. Są one wygodne a przede wszystkim zdrowe dla przyszłych mam oraz ich dzieci. Pozwalają szybciej zasypiać i lepiej się wysypiać. Cena też nie jest wygórowana, zwłaszcza, że można taką poduszkę wykorzystać już po narodzinach dziecka np.: do karmienia. Warto poszukać jej tutaj https://omedika.pl/poduszki-ciazowe-do-spania-c221.html.