Kupowanie bielizny nie zawsze kojarzy się z przyjemną ekscytacją. Wystarczy, że mamy niecodzienny rozmiar stanika, a nasza figura odbiega nieco od tej, jaka charakteryzuje modelki, a sama konieczność pojawienia się w sklepie, budzi w nas lęk. Czy jednak rzeczywiście mamy się tego obawiać? Być może nasze negatywne doświadczenia są spowodowane jedynie tym, że do tej pory nie udało się nam wybrać sklepu idealnego? Czas to zmienić.  

Dobra obsługa to skarb

Sklep z bielizną

Dlaczego jeden sklep z bielizną jest oblegany przez klientów, podczas gdy inny świeci pustkami? Może się wydawać, że sekret powodzenia kryje się w asortymencie, coraz częściej okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Dziś oferta większości punktów sprzedaży jest tak do siebie zbliżona, że nawet kobiety o mniej typowych kształtach mogą znaleźć coś dla siebie. Kluczem do sukcesu okazuje się więc obsługa. Co ważne, od pracownic sklepu, w którym sprzedawana jest bielizna, wymaga się nie tyle życzliwości i pozytywnego nastawienia, ile wiedzy. Oczywiście, uśmiech zawsze jest w stanie podnieść klientkę na duchu, tak naprawdę jednak kluczowe znaczenie ma to, aby nieść jej fachową pomoc, gdy tego potrzebuje. Wiele kobiet jest niezadowolonych ze swoich zakupów nie dlatego, że wybiera bieliznę niskiej jakości. Znacznie większym problemem jest bielizna niedopasowana, uciskająca ciało i podkreślająca jego mankamenty zamiast je maskować. W sklepie, w którym obsługa zna się na swojej pracy, można tego uniknąć, a klientka zadowolona z zakupu z pewnością długo nie zapomni, gdzie kupiła tak dobrze dopasowane body lub stanik. Dobry sklep z bielizną jest więc tym, w którym doradztwu poświęca się tyle samo uwagi, co samej sprzedaży.  

Rozmiar ma znaczenie

Choć niemal każdy sklep z bielizną ma zbliżony asortyment, tylko w tych najlepszych klientki o mniej standardowych typach figury mogą liczyć na idealnie dopasowane produkty. Może się wydawać, że sprowadzanie mniej typowych rozmiarów jest sporym ryzykiem, nie ma bowiem pewności, że uda się sprzedać bieliznę tego rodzaju. Okazuje się jednak, że często jest to znakomity sposób na wypromowanie sklepu. Tak naprawdę, kobiet o standardowych potrzebach nie ma wcale wiele. Owszem, większość decyduje się na najbardziej typowe rozmiary staników i fig, robi to jednak dlatego, że ma trudności ze znalezieniem bielizny w pełni odpowiadającej swoim potrzebom. W dobrym sklepie nie jest to problem. Doświadczona obsługa chętnie podpowie, jak prawidłowo wykonać niezbędne pomiary, a dostęp do bielizny w mniej standardowym rozmiarze sprawi, że klientka natychmiast będzie w stanie zaopatrzyć się w model, który pokocha.