Dobór odpowiedniej bielizny jest niezwykle ważny dla każdej kobiety. Nosimy ją przecież większość dnia, więc musi być dla nas jak druga skóra. Źle dobrana bielizna może w dużym stopniu pogarszać nasze samopoczucie, na przykład może przyczyniać się do bólu pleców oraz problemów trawiennych. Bardzo często za ciasne biustonosze powodują podrażnienia oraz pieczenie skóry. Ostatnie badania pokazują również, że istnieje zależność między źle dobranym biustonoszem a rakiem piersi. Ankiety jednak pokazują, że aż 80% kobiet nosi niewygodną bieliznę. Na co więc zwracać uwagę przy doborze bielizny? Jakie modele biustonoszów są najwygodniejsze?

Najlepsze modele biustonoszów

Biustonosze możemy podzielić ze względu na model, materiał albo funkcje. Jeden z bardzo eleganckich i popularnych modeli to tzw. półmiseczki. Nazwa wynika z tego, że miseczka obejmuję tylko połowę piersi atrakcyjnie je podnosząc. Jest to jeden z najstarszych modeli tego typu bielizny, który dzisiaj pojawia się w nowoczesnych wersjach. Innym popularnym typem biustonoszów jest taki z pełną miseczką, może nie jest on taki atrakcyjny, ale idealnie nadaje się dla osób o dużych piersiach, ponieważ zapewnia im odpowiednią podporę. Modele, które nie posiadają ramiączek są idealne do eleganckich kreacji, ale nie są najlepszym wyborem do codziennego użycia, ponieważ nie zapewniają odpowiedniego podtrzymania. Dobrym wyborem, który zapewni nam komfort jest nowoczesna firma produkująca biustonosz sloggi. Popularnym modelem tej firmy są biustonosze bezszwowe, które są bardzo wygodne, nie powodują otarć i możemy nosić je podczas aktywności sportowej. Zależnie od naszej sylwetki, możemy zdecydować się na usztywniane miseczki z fiszbinami albo modele miękkie. Innym typem są biustonosze z pianką, które optycznie powiększają nasze piersi, ale nie są najzdrowszym wyborem.

biustonosz sloggi

Na co jeszcze zwracać uwagę przy doborze biustonosza?

Biustonosz dobrej jakości musi być wykonany z materiału, który jest bezpieczny dla naszej skóry, między innymi nie powoduje reakcji alergicznych. Materiał musi być również elastyczny, ale solidny, żeby zapewniał nam podtrzymanie przez dłuższy czas. Biustonosz sloggi dzięki temu, że nie posiada szwów idealnie nadaję się pod obcisłe ubranie takie jak legginsy. Warto zwracać na to uwagę w sklepie, ponieważ biustonosz może prezentować się bardzo atrakcyjnie, ale jak nałożymy ubranie, może nie być zadowoleni z efektów. Musimy też dobrać biustonosz do odpowiedniego celu, gdy chcemy uprawiać sport biustonosz nie powinien ograniczać naszych ruchów i być wykonany z oddychającego materiału. Warto więc wziąć do przymierzalni kilka modeli i rozmiarów oraz poświęcić odpowiednią ilość czasu, żeby dokonać dobrego wyboru. Gdy nie mamy dużego doświadczenia z doborem biustonosza lub nie jesteśmy pewni czy nosimy odpowiednią bieliznę, możemy udać się do specjalnych sklepów i poprosić o pomoc brafitterkę. Jest to profesjonalny doradca, który pomoże nam wybrać odpowiedni biustonosz oraz doradzi nam jak wybrać odpowiedni rozmiar.