Dzień oświadczyn, w którym ukochany pyta wybrankę serca swego o to czy zechciałaby zostać jego żoną bywa wyjątkowym i niezapomnianym dla większości z nas - nie tylko kobiet, lecz także i mężczyzn.  Kobiety już jako małe dziewczynki snują marzenia o tym dniu a w dorosłym życiu nie mogą doczekać się kiedy ukochany wreszcie zdobędzie się na tak ważny krok, jakim jest propozycja długiego oraz szczęśliwego wspólnego życia na dobre i na złe.Symbolem oświadczyn od zawsze jest złoty pierścionek najlepiej ozdobiony kamieniem szlachetnym, który narzeczony wkłada na palec swojej wybranki. Jak oświadczyć się z klasą i w dobrym stylu?

Dzień oświadczyn bywa niezwykłym  i niezapomnianym nie tylko dla obdarowanej pierścionkiem zaręczynowym kobiety, ale także i dla Pana przed, którym wcześniej stoi nie lada wyzwanie. Musi on bowiem bardzo dobrze zaplanować jak ma wyglądać ten niesamowity dla ich obojga dzień w taki sposób, aby nie rozczarować swojej partnerki. Każdy z mających w planach oświadczyć się mężczyzn skrycie marzy, aby dzień ten zapadł w sercu i pamięci jego przyszłej żony na bardzo długie lata, a myśl o nim zawsze budziła pozytywne skojarzenia.

Wielu zatem porywa ukochaną w podróż marzeń i tam podczas romantycznej kolacji wręcza zaręczynowy pierścionek. Inni z kolei robią to  w bardziej codziennych sytuacjach tak, aby narzeczona nie podejrzewała ich intencji i oświadczają się  na przykład w trakcie seansu w kinie - wcześniej ustalając z obsługą, iż w przerwie na reklamy przyszły narzeczony będzie mógł wyświetlić specjalny film dla niczego niepodejrzewającej dziewczyny zawierający subtelne pytanie: czy zostanie jego żoną. To niezwykle romantyczna inspiracja do oświadczyn. Zanim jednak chwila ta nastąpi należy wybrać zgodny z gustem oraz oczekiwaniami partnerki pierścionek zaręczynowy - oczywiście we właściwym rozmiarze. Z tego też powodu bardzo dobrze jest wiedzieć jak sprawdzić rozmiar pierścionka u wybranki serca swego.

Wybór pierścionka zaręczynowego

W centrach handlowych oraz salonach jubilerskich spotkać możemy zakochane pary oglądające oraz przymierzające złote pierścionki. Sytuacja wtedy jest bardzo prosta, bowiem mężczyzna nie musi głowić się już nad tym jak sprawdzić rozmiar pierścionka oraz jaki jego model wybrać tak, aby zadowolić swoją wybrankę. Inaczej sytuacja przedstawia się jednak kiedy zaręczyny są niespodzianką dla kobiety i mają odbyć się czysto spontanicznie. Wtedy warto poznać jest kilka sposobów na to jak sprawdzić rozmiar pierścionka dla ukochanej. Oczywiście najprostszym z nich jest zmierzenie średnicy pierścionka, który należy do dziewczyny i przekazanie otrzymanego pomiaru jubilerowi, który doskonale będzie wiedział jaki rozmiar pierścionka będzie dla nas właściwy.