Nie da się ukryć, że lato sprzyja spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu. Wycieczka rowerowa rodzinna to jeden z pomysłów na popołudnie niedzielne. Dzieci starsze będą się z pewnością ścigać na rowerach własnych. A jak podróżować bezpiecznie na rowerze z małym dzieckiem? Przyczepki rowerowe oraz przednie foteliki rowerowe uprzyjemnią z pewnością wspólny wyjazd. Powinniśmy się dowiedzieć jaki rowerowy fotelik wybrać oraz także jak go zamontować. Jazda na rowerze poza przyjemnością, daje także wiele zdrowotnych korzyści. Pomaga nam polepszyć kondycję, utrzymać sylwetkę szczupłą oraz także zahartować nasz organizm czy też przyspieszyć jego działanie. Dla naszych dzieci wycieczka rowerowa jest świetną odskocznią od gier czy też od oglądania bajek.

Od kiedy rowerowy fotelik jest odpowiedni dla dziecka?

Okazuje się, że już Rower do siodełka przedniegomaluszki dziewięciomiesięczne mogą podróżować na rowerze ze swoimi rodzicami. W tym wieku dziecko już potrafi przecież samodzielnie siedzieć oraz także utrzymać pozycję stabilną. Zaleca się jednak na początku nie wybierać dłuższych tras. Jazda bezpieczna w rowerowym foteliku jest ważna bez względu na sam wiek. W przypadku dzieci najmłodszych kształt oparcia oraz zastosowane oparcia fotelika mają znaczenie dodatkowe.

Rowerowe foteliki na kierownicę

Przednie foteliki rowerowe mają masę zalet. Na pewno pozwalają nam na pełną kontrolę nad dzieckiem. Do tego mamy także zwiększony kontakt rodzica z dziećmi, a do tego pole widzenia bardzo szerokie. Przednie foteliki rowerowe mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Chodzi o to, że trzymają kierownicę, chronimy dodatkowo ramionami swoje dziecko.

Nie masz pewności? Poproś o pomoc

Jak widać na załączonym obrazku wcale nie tak łatwo jest dobrać odpowiedni fotelik rowerowy dla swojego dziecka. Oczywiście nie jesteśmy z tym problemem sami. Jak najbardziej możemy poprosić o pomoc w sklepie z tego typu akcesoriami. Sprzedawca po wieku naszego dziecka oraz bardzo często po wzroście i wadze oceni, który rodzaj fotelika będzie najlepszy jak i także który konkretnie model wybrać. Czasami z wyborem sami byśmy sobie po prostu nie poradzili i albo nie kupili w ogóle fotelika albo też kupili źle dobrany fotelik rowerowy, który nie będzie spełniał swoich funkcji. Co jak co, ale nikt nie chce ryzykować na swoim dziecku czy też traktować go niczym królika doświadczalnego. Poczucie pewności musimy mieć zapewnione.