Wiele odmian i barw jaspisu wpływa na jego wybór przez nas. Ten kamień pod grecką nazwą jest tak bardzo szlachetny dla naszego życia. Jego odmiany posiadają cechy ogólne przypisane jak i charakteryzują się dodatkowo swoimi właściwościami. Jest to kamień o znaczeniu wspierającym i uspokajającym. Jak bardzo jest to kamień na czasie, tylko osoby żyjące pod presją, w permanentnym stresie mogą dokonać oceny na ile jego posiadanie na co dzień, wpłynęło na ich życie. Interpersonalne pozytywne relacje, łagodzenie i wręcz usuwanie konfliktów międzyludzkich, ugruntowanie i stabilizacja naszych kontaktów - to cechy jakimi charakteryzuje się ten znany na świecie kamień. Jaspis można wykorzystać przy medytacjach, zaburzeniach snu. Pozytywnych cech kamienia należy również upatrywać w codziennych czynnościach, gdyż Jego działanie wpływa na nasze pomysły i ich realizację, konsekwencję a nawet zwykłą organizację czasu. Aktywność, podejmowanie pozytywnego ryzyka, motywacja - to wszystko ma znaczenie dla naszego życia. Dodatkowo, jaspis znany jest także ze swoich właściwości ochronnych. Pochłaniacz negatywnych emocji - to skrótowy opis tego kamienia.

Barwa jaspisu a jego znaczenie

jaspis

Nazwa pochodzi od greckiego słowa, które w tłumaczeniu oznacza cętkowany kamień. Geneza kamienia to skała osadowa, zbita, drobnoziarnista, zbudowana z chalcedonu i kwarcu. W swoim składzie zawiera różnego rodzaju minerały:  chloryty, goethyt, hematyt, magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot, zoisyt. Kamień ten występuje w jednobarwnych egzemplarzach lub z plamkami czy paskami - w zależności od minerałów z których jest zbudowany, posiada mniej lub bardziej cętkowaną, pełną różnobarwnych smug powierzchnię. Powierzchnia jest nieprzeźroczysta, z reguły szklista. Różne odmiany działają inaczej i tak np. w kolorze czerwonym będzie wzmacniać naszą wolę, o zabarwieniu żółtym będzie wpływać pozytywnie na rozwój duchowy. Kolor fioletowy kamienia będzie podnosić naszą samoocenę, a pomarańczowy skutkować będzie i w leczeniu i ochronie naszej aury. Jaspis bambusowy, czarny, czekoladowy, drzewny, obrazkowy, czerwony, sezamkowy, żółty... nazwy barw wyliczać można bez końca.

Lek na zdrowie witalne

Jaspis

noszony bezpośrednio na ciele będzie wpływać na równowagę pracy gruczołów dokrewnych. "Zajmie się" oczyszczeniem ciała zarówno z toksyn jak i niewidzialnych ciał subtelnych, otaczających naszą postać. Ogólne wzmocnienie systemu odpornościowego organizmu - to zadanie dla niego. Czym jest pozytywna relacja erotyczna dla dwojga? Jak bardzo wpływa na poprawę atmosfery i pobudzenie erotyczne partnerów - na to już odpowie nam jaspis w sypialni...