W porównaniu do okularów nie parują, nie spadają i zapewniają szeroki kont widzenia. Coraz więcej osób docenia ich walory i decyduje się na ich zakup. To bardzo wygoda korekcja wzroku, która pozbawia kompleksów i daje dużo większe możliwości niż tradycyjne szkła. Jeśli zdecydujemy się założyć pierwsze soczewki kontaktowe, powinniśmy udać się do okulisty lub optometrysty. Specjalista dokładnie ustali wadę wzroku, sprawdzi stan zdrowia oczu i dobierze odpowiednie szkła. Nauczy, jak zakładać i pielęgnować soczewki. Kiedy już wiemy, jakie parametry powinny mieć soczewki kontaktowe, możemy zdecydować czy wybierzemy wersję jednodniową czy miesięczną. Oba rozwiązania mają swoje zalety.

Wygoda i niezależność

soczewki kontaktowe

Soczewki jednodniowe to artykuł medyczny jednorazowego zastosowania. Zakłada się je rano i wyrzuca wieczorem. Nie potrzebują pielęgnacji, płynów, pojemniczków do przechowywania. To idealne rozwiązanie podczas wyjazdów czy podroży, kiedy to warunki higieniczne nie pozwalają na bezpieczne ściągnięcie i oczyszczenie soczewki. Brak bieżącej wody czy nieodpowiednie miejsce nie musi być przeszkodą do noszenia szkieł jednodniowych, które po użyciu wyrzucamy. Soczewki jednodniowe będą trafnym wyborem dla osób, które chcą ich używać okazjonalnie, albo tych którzy nie lubią czasochłonnej pielęgnacji. Można je stosować jednorazowo i założyć tylko na duże wyjście.  Dzięki swojej delikatnej budowie, podczas pływania, biegania czy innych aktywności fizycznych,  zapewniają wyjątkową ostrość widzenia.

Korekcja dla wymagających

Soczewki miesięczne zakłada się rano i zdejmuje wieczorem. Nie wyrzuca się ich od razu, ale dopiero po 30 dnia używania. Aby mogły jak najlepiej spełniać swoją funkcję, czyści się je i zamyka w pojemniku z płynem funkcyjnym na całą noc. Rano można je ponownie i bezpiecznie założyć. Soczewki miesięczne to ekonomiczne rozwiązanie. Nawet mimo konieczności zakupu płynu do pielęgnacji  ich ogólny koszt użytkowania jest niższy niż soczewek jednodniowych. Soczewki kontaktowe miesięczne to udane rozwiązanie dla osób, które chciałyby na dłuższy czas zrezygnować z okularów. Komfortowe widzenie przez cały okres użytkowania zapewnia materiał soczewek, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Hydrożel bardzo dobrze przepuszcza tlen, dzięki czemu oczy nie męczą się i są odpowiednio nawilżone. Staranna pielęgnacja soczewek miesięcznych zapobiegnie infekcjom oka. Umożliwiają uprawianie ulubionych dyscyplin sportu bez obaw o uszkodzenie szkieł czy niewyraźne widzenie. Pozbawiają kompleksów i ułatwiają kontakty interpersonalne. Dobrze dobrane soczewki kontaktowe dodają życiu radości.