Funkcjonalne wyciskarki do owoców znajdują zastosowanie w każdym lokalu gastronomicznym, w jakim podaje się świeże, owocowe napoje, alkoholowe drinki oraz desery. Stanowią potrzebne zaopatrzenie lokali, restauracji oraz punktów gastronomicznych. Korzystają z nich także spółki proponujące usługi cateringowe oraz obsługujące imprezy o podzielonym charakterze.

Wyciskarka do owoców oraz warzyw

Świeży, samodzielnie wyciśnięty napój to nie jedynie dobry smakołyk, lecz także centrum witamin, więc specjalistyczna wyciskarka do owoców oraz warzyw jest urządzeniem, jakie pomoże nam zadbać o uzupełnienie własnej diety. Wyciskarka do jabłek przyda się zwolennikom tychże owoców, w jakich odnajdziemy pomiędzy innymi błonnik i witaminę C. Wyciąg z buraków stanowi źródło witamin z grupy B i kwasu foliowego, tymczasem sok z marchwi to produkt z beta-karotenem. Dzięki wyciskarkom możemy tworzyć interesujące mieszanki smaków, dobierając składniki do swoich preferencji.

Co należy wiedzieć przed zakupem wyciskarki lub sokowirówki?

Dobór właściwego narzędzia nie jest tak prosty, jak się wydaje. Ogólnie wszelkie sokowirówki oraz wyciskarki do owoców mają za zadanie wyciskać sok, jednak sam mechanizm wyciskania oraz osiągany rezultat jest niezwykle odmienny. Odmienny jest także czas niezbędny do osiągnięcia konkretnej ilości soku, efektywność jaką gwarantuje narzędzie (więc ilość wyciśniętego wyciągu z porcji materiału), jak również obszar typów owoców oraz warzyw potencjalnych do wyciśnięcia.

Jak funkcjonuje wolnoobrotowa wyciskarka do owoców?

Czy warto kupić wyciskarkę do owoców?Chociaż hipotetycznie wyciskarki do owoców robią to samo, funkcjonują trochę odmiennie. Już sama nazwa – wolnoobrotowe – mówi, iż robią niewątpliwie mniej obrotów (od 40 do 300 na minutę) oraz mają dużą mniejszą moc, przeważnie od 150 do 400 W. Wrzucone do wyciskarki – w postaci rozkruszonej – składniki są miażdżone poprzez profesjonalny proces typu wolno poruszającej się spirali (śruby), jaka może się obracać w jedną bądź w obie strony (zależnie od typu wyciskarki), w wielu narzędziach są to tzw. ślimaki (jeden bądź dwa).

Dzięki wyciskarce wolnoobrotowej bez kłopotu uzyskasz wyciąg z owoców oraz warzyw, również tychże, o których mówi się, iż są właściwie bez soku. Profesjonalna wyciskarka wolnoobrotowa idealnie radzi sobie z warzywami liściastymi, takimi jak szpinak lub nać pietruszki, a także chociażby z ziołami. Jest lekka, bez kłopotu schowasz ją w szafce po zakończeniu stosowania. Pracuje niezwykle dyskretnie, wykorzystuje niewiele prądu. Dzięki niej wyciskany w domu sok jest nie jedynie dobry, lecz także niedrogi.